Monochorionic diamniotic in vitro fertilization twins have a decreased incidence of twin-to-twin transfusion syndrome
Джерело:
Fertility and Sterility
Volume 105, Issue 3, March 2016, Pages 729-733
DOI: https://doi.org/10.1016/j.fertnstert.2015.11.036
Автори: Ido Ben-Ami, Francisca Sonia Molina, Shlomo Battino, EttyDaniel-Spiegel, Yaakov Melcer, Anne Flöck, Annegret Geipel, Marwan Odeh,
Pierre Miron, Ron Maymon
З метою порівняти поширеність синдрому міжблизнюкового перетікання (СМП – twin-to-twin transfusion syndrome, TTTS) серед природних двієнь та при двійнях після запліднення in vitro автори здійснили ретроспективне багатоцентрове міжнародне дослідження із залученням університетських клінік третього рівня надання допомоги Ізраїлю, Іспанії, Канади та Німеччини.
Авторами вивчались наслідки вагітностей у пацієнток, які були скерованими до цих клінік для ультразвукових досліджень в 11–14 тижнів впродовж відтинку часу між січнем 1997 року та липнем 2013 року, і в яких були визначені одноторочкові (monochorionic) двохоплідні (diamniotic) двійні.
Оприлюднені наступні результати цієї спільної роботи. Когорта досліджених склала 327 вагітних жінок з живими одноторочковими двохоплідними двійнями. З них 284 вагітності (86,9%) були природними, а 43 вагітності (13,1%) утворилися внаслідок запліднення in vitro.
Середній материнський вік пацієнток із заплідненням in vitro виявився суттєво вищим у порівнянні до віку пацієнток, запліднення яких було природним (відповідно, 33,8±5,5 років проти 31,6±5,4 років).
На загал СМП розвинувся у тридцяти семи близнюків (11,3%) від усіх спостережених, з яких 36/284 (12,7%) вагітностей були з природними двійнями, а 1/43 (2,3%) двійня були запліднена in vitro.
В середньому при народженні вік вагітности у тижнях був значно меншим у разі одноторочкових двієнь із діагностованим СМП порівняно з вагітностями без СМП (відповідно, 32,7±3,3 тижнів проти 35,5±2,5 тижнів).
Більше того, суттєво вищою виявилася середня розбіжність ваги між близнюками, у яких виявлено СМП, порівняно до тих близнюків, які не мали СМП (відповідно, 20,6% проти 11%).
Висновки
На підставі виявлених даних авторами зроблено висновки про те, що значно нижча пропорція синдромів міжблизнюкового перетікання, виявлених у запліднених in vitro близнюків, може вказувати на розбіжності ембріологічного процесу, що лежить в основі запліднення in vitro таких монозиготних двієнь.
Від тлумача Олексія Соловйова
Ця проведена аналітична робота для наших умов важлива тим, аби наші лікарі зрозуміли потребу такої самої пильности (якщо не більшої!) до вагітних пацієнток молодого віку при спостереженні їх одноторочкових (monochorionic) двохоплідних (diamniotic) двієнь, як і до пацієнток більшого віку зі штучними одноторочковими двохоплідними вагітностями.
Другий важливий висновок, корисний для усвідомлення читачів: синдром міжблизнюкового перетікання розвивається лише у близько 10% таких двієнь – себто, у переважної більшости таких однояйцевих двієнь вагітність протікає без значних ускладнень.
коментарів