Ми пишаємося тим, що нам вдалося перетворити невеличку ідею на цікавий, насичений, сучасний проект. Та головне для нас – це любов і повага лікарів з усієї України. Дякуємо за підтримку та натхнення до постійного розвитку!
ЕТИЧНИЙ КОДЕКС ВИДАВНИЦТВА EXTEMPORE
ЕТИЧНИЙ КОДЕКС НАУКОВИХ ПУБЛІКАЦІЙ
1. ЕТИЧНІ ПРИНЦИПИ ТА СТАНДАРТИ ПОВЕДІНКИ ВИДАВНИЦТВА
Відповідальність за зміст журналу
Редакторська незалежність та сумлінність
Редакційна конфіденційність
Заохочення максимальної прозорості, повноти та чесності публікацій
Реакція на критику та проблеми
Забезпечення чесного та належного процесу незалежного рецензування
Прийняття редакторського рішення
2. ЕТИЧНІ ПРИНЦИПИ РОБОТИ РЕЦЕНЗЕНТІВ
Експертність
Конфіденційність
Об’єктивність та неупередженість
Добросовісність та відповідальність
3. ЕТИЧНІ ПРИНЦИПИ ТА ВИМОГИ ДО АВТОРІВ
Надійність та ґрунтовність
Чесність
Виваженість
Оригінальність
Прозорість
Авторство та посилання на першоджерела
Звітність та відповідальність
Дотримання угод відносно рецензування та публікації
Відповідальне відображення результатів досліджень за участі людей
ІІ. ЕТИЧНІ ПРИНЦИПИ ПРОВЕДЕННЯ ЗАХОДІВ
1. ЕТИЧНІ ПРИНЦИПИ ТА ВИМОГИ ДО ДОПОВІДАЧІВ (СПІКЕРІВ)
Конфлікт інтересів
Валідність змісту
Авторське право
Обговорення застосування «поза показаннями»
Обмеженість даних
Можливості для обговорення
Заява про мету
Технічна допомога
2. ЕТИЧНІ ПРИНЦИПИ ВЗАЄМОДІЇ З ПАРТНЕРАМИ ТА СПОНСОРАМИ ЗАХОДІВ
Етичний кодекс видавництва EXTEMPORE об'єднує та розкриває наші принципи та правила, якими ми та наші партнери (автори, доповідачі, рецензенти, експерти, розповсюджувачі, спонсори, підрядники, постачальники та читачі) керуємося у наших взаємовідносинах.
Видавництво EXTEMPORE схвалює та підтримує міжнародні етичні стандарти наукових публікацій, принципи доказової медицини, стандарти етичної промоції зі збалансованим, незалежним, об’єктивним підходом до змісту медичних публікацій та контенту медичних заходів.
У своїй діяльності ми орієнтуємося на найсучасніші міжнародні підходи та практики професійних співтовариств та глобальних організацій, таких як Міжнародні стандарти Комітету з етики наукових публікацій (Committee on Publication Ethics – COPE) та Міжнародного Комітету Редакторів медичних журналів (International Committee of Medical Journal Editors – ICMJE), критерії навчальних заходів безперервного професійного розвитку та медичної освіти CPD/CME (European Accreditation Council for Continuing Medical Education – EACCME/EUMS), положення Міжнародної та Європейської федерацій фармацевтичних виробників та асоціацій (IFPMA/EFPIA), Асоціації дослідників та виробників фармацевтичної продукції США (PhRMA), Етичного Кодексу та кодексу фармацевтичної маркетингової практики (APRAD), належної практики Асоціації міжнародних фармацевтичних виробників (AIPM), вимоги міжнародного та локального законодавства.
ЕТИЧНИЙ КОДЕКС НАУКОВИХ ПУБЛІКАЦІЙ
1. ЕТИЧНІ ПРИНЦИПИ ТА СТАНДАРТИ ПОВЕДІНКИ ВИДАВНИЦТВА
Відповідальність за зміст журналу
Редакція несе відповідальність за усі публіковані матеріали та намагається забезпечити високу якість та достовірність публікованих матеріалів.
Редакторська незалежність та сумлінність
Редакція приймає рішення, базуючись винятково на науковій та освітній цінності статей, незалежно від комерційних міркувань. Ми відокремлюємо комерційну діяльність у рамках журналу від редакційних процесів та рішень. Спонсорські матеріали підлягають настільки ж суворому контролю якості та незалежному рецензуванню, як і будь-який матеріал у журналі, факт спонсорства та роль спонсора ми відкрито повідомляємо нашим читачам, рекламні оголошення відповідають політиці журналу та не пов’язані із науковим змістом журналу.
Ми суворо дотримуємось принципу редакторської незалежності, і наші видавці та власники на беруть жодної участі у прийнятті рішень щодо змісту видання з комерційних або політичних міркувань.
Ми не чинимо жодного неналежного впливу на рейтинги або інші показники роботи наших журналів.
Редакційна конфіденційність
Наші редактори забезпечують конфіденційність матеріалів авторів, інформують рецензентів про необхідність збереження такої конфіденційності, не діляться отриманими статтями з редакторами інших журналів, за винятком випадків отримання дозволу на такі дії від авторів або у разі підозрюваної неправомірної поведінки.
У той же час, ми не вважаємо себе зобов’язаними надавати матеріал для будь-яких розглядів або повідомляти статус матеріалу у журналі будь-кому, крім авторів.
Ми зберігаємо конфіденційність особистих даних рецензентів, крім випадків підозри щодо неправомірної поведінки.
Заохочення максимальної прозорості, повноти та чесності публікацій
Ми вважаємо, що для удосконалення наукового знання вкрай важлива максимальна прозорість, повний та чесний виклад дослідницьких робіт.
Наше видавництво та журнали мають чітко сформовану політику щодо авторства, що відповідає міжнародним стандартам. Редактори надають авторам матеріалів керівництва, що містять висунуті до них вимоги, включно з авторською відповідальністю за достовірність матеріалів.
Наше видавництво та редакції журналів не допускають будь-яких конфліктів інтересів. Ми чітко позначаємо матеріали, написані нашими редакторами чи членами редакційної колегії, вимагаємо від авторів заявляти про будь-які відповідні фінансові та нефінансові конфлікти та інтереси, джерела фінансування досліджень та їх роль у формуванні концепції роботи, її проведенні, аналізі даних та підготовці публікації. Ми вважаємо важливим зазначати та публікувати усі відомості, які могли б вплинути на сприйняття змісту журналів читачами.
Журнали видавництва EXTEMPORE дотримуються політики повного та чесного викладу матеріалу, підтримки високих стандартів у науковій літературі.
Наші редактори проводять перевірку щодо можливих маніпуляцій, плагіату, дублювання або зайвої інформації.
Реакція на критику та проблеми
Ми вважаємо, що об’єктивна реакція на опубліковані матеріали є важливою частиною наукових дебатів у більшості сфер і, зазвичай, повинна заохочуватись.
Ми намагаємося забезпечити максимальну достовірність публікованих даних і у випадку, якщо з боку читачів, рецензентів та інших осіб піднімається питання щодо проведення, достовірності або публікації наукової роботи, ми вживаємо усіх необхідних заходів щодо внесення правок, публікації коментарів, спростувань або інших заходів реагування.
Забезпечення чесного та належного процесу незалежного рецензування
Ми використовуємо незалежне рецензування чесним, неупередженим та розважливим чином. Наші рецензенти незалежні, мають достатній досвід та не мають конфліктів інтересів. Ми залишаємо за собою право відхилити матеріал, якщо він буде визнаний низькоякісним або непридатним для читачів журналу. Таке рішення приймається чесно, і критерії прийняття цього рішення чітко визначені.
Ми користуємося послугами незалежних рецензентів стосовно матеріалів, які розглядаються для публікації, шляхом вибору осіб, які мають достатній досвід і не мають конфліктів інтересів.
Прийняття редакторського рішення
Рішення щодо прийняття або відхилення публікацій приймається чесно, об’єктивно та згідно наукового бачення журналу. Остаточну відповідальність за усі рішення несе головний редактор.
2. ЕТИЧНІ ПРИНЦИПИ РОБОТИ РЕЦЕНЗЕНТІВ
Експертність
Рецензенти погоджуються рецензувати лише ті рукописи, для оцінки яких вони володіють достатніми знаннями і які вони можуть прорецензувати своєчасно.
Конфіденційність
Рецензенти поважають конфіденційність рецензії і не розкривають жодних деталей рукопису або рецензії під час або після рецензування нікому, за винятком тих осіб, кому це дозволено журналом, і не використовують інформацію, отриману у ході рецензування, для власної вигоди, вигоди інших осіб чи організацій, а також для нанесення шкоди іншим особам або дискредитації інших осіб.
Об’єктивність та неупередженість
Рецензування не повинне виконуватись, якщо може виникнути будь-який конфлікт інтересів; на зміст рецензії не можуть впливати походження рукопису, національність, релігійна приналежність, політичні та інші погляди її авторів або комерційні міркування; написання рецензії буде об’єктивним та конструктивним, рецензенти повинні утримуватися від ворожих або провокаційних заяв, а також від наклепів та принизливих коментарів.
Добросовісність та відповідальність
Як дослідники, рецензенти самі потребують добросовісних рецензій від своїх колег і тому здійснюють рецензування відповідально, надаючи журналам точну та правдиву інформацію про свої особисті та професійні знання і досвід.
3. ЕТИЧНІ ПРИНЦИПИ ТА ВИМОГИ ДО АВТОРІВ
Надійність та ґрунтовність
Публікований матеріал повинен бути підготований відповідно до етичних та юридичних норм, бути якісно та ретельно виконаним із застосуванням відповідних методів аналізу та надання даних. Автори несуть відповідальність за свою роботу та зміст публікацій і повинні ретельно перевіряти усі розрахунки, подання даних та докази на усіх стадіях публікації, щоб гарантувати точність викладення методів та результатів.
Чесність
Автори повинні подавати матеріали публікації чесно та без фабрикування, фальсифікації або недобросовісного маніпулювання даними, описувати методи та подавати результати ясно, однозначно та у повному обсязі. Редагування публікованих зображень (наприклад, мікрофотографій, рентгенограм тощо) не повинно вводити читача в оману. Спонсори публікованих досліджень не повинні мати права накладати вето на публікацію результатів, що несприятливо впливають на просування їхньої продукції та імідж. Автори не повинні укладати угоди, що дозволяють спонсорам забороняти або контролювати публікацію результатів дослідження. Автори повинні відразу ж інформувати редактора у випадку виявлення помилки у будь-якій поданій ними для публікації, прийнятій для публікації або вже опублікованій праці і співпрацювати з редакторами за необхідності виправлення чи скорочення матеріалу.
Цитати та посилання на інші праці повинні бути точними та акуратно оформленими, автори не повинні копіювати з інших публікацій посилання на роботи, з якими вони самі не ознайомилися.
Виваженість
Якщо у публікації подаються нові результати досліджень, то вони повинні бути представлені у контексті попередніх досліджень, а праці інших вчених повинні бути належним чином відображені. Огляд та висновки з існуючих досліджень повинні бути повними, збалансованими и включати інформацію незалежно від того, чи підтримують вони гіпотези та аргументи авторів публікації, чи ні. Слід чітко розмежувати наукові статті та статті, що викладають суб’єктивну точку зору. Усі обмеження, прийняті при проведенні дослідження, повинні бути відображені у публікації.
Оригінальність
Автори мають дотримуватися вимог до публікацій стосовно того, що запропонована праця є оригінальною і раніше не була опублікована ніде і жодною мовою. Необхідно дотримуватися застосовуваних конвенцій та законодавства щодо авторських прав. Матеріали, захищені авторським правом (наприклад, таблиці, зображення, цифри або великі цитати), можуть відтворюватися лише з дозволу їхніх власників.
У публікації потрібно посилатися на пов’язані з нею попередні праці як інших дослідників, так і самого автора, і робити це правильно і точно. У всіх можливих випадках повинне бути вказане посилання на першоджерело. Необхідно вказувати авторство даних, тексту, малюнків та ідей, які автор отримав з інших джерел, і вони не повинні подаватися як такі, що належать автору публікації. Прямі цитати з праць інших дослідників повинні виділятися лапками та відповідним посиланням.
Автори повинні повідомляти видавців, якщо пропоновані ними дані для публікації раніше публікувалися деінде або якщо які-небудь інтерпретації цих даних передавалися до інших видавництв. У такому випадку автори повинні надавати копії таких публікацій чи праць, переданих до розгляду в інші журнали.
Різноманітні публікації, що виникають у результаті роботи над одним дослідницьким проектом, повинні чітко ідентифікуватися як такі, і містити посилання на першоджерело. У випадку сумнівів автори повинні просити дозволу від видавця першоджерела перед перевиданням будь-якої праці.
Прозорість
Автори повинні надати інформацію про всі джерела фінансування публікації (та/або відповідних досліджень), включно з безпосередньою та опосередкованою фінансовою підтримкою, про надання обладнання та матеріалів, інші види підтримки, а також про фінансові та нефінансові інтереси та стосунки, що можуть бути суттєвими для видавців, рецензентів та читачів.
Авторство та посилання на першоджерела
Відповідальність за правильне визначення авторства повністю лежить на самих авторах, вони повинні гарантувати, що лише ті особи, котрі відповідають критеріям авторства (тобто внесли значний внесок у працю), вважають авторами, і що особи, що заслуговують на авторство, не будуть вилучені з переліку авторів, а також не будуть допущені будь-які прояви гостьового, подарункового чи безіменного авторства.
Всі автори повинні дати згоду на внесення у перелік авторів і схвалити спрямовану на публікацію та відредаговану версію праці. Відповідальний лідер виступає контактною особою між видавцем та іншими авторами. Він повинен інформувати співавторів і залучати їх до прийняття рішень щодо публікації (наприклад, у випадку відповіді на коментарії рецензентів).
Автори не повинні вводити читачів в оману, публікуючи подяки людям, які фактично не залучалися до створення праці і не допомагали.
Звітність та відповідальність
Усі автори повинні прочитати і добре знати подану до публікації працю і гарантувати, що ця праця відповідає принципам, викладеним у даному керівництві; якщо автори беруть на себе відповідальність лише за окремі аспекти праці та опублікованого матеріалу, це повинно бути вказане у публікації.
Автори зобов’язані дотримуватися стандартів журналу, і належним чином відповідати на коментарі після публікації, а також на публіковану кореспонденцію. Вони повинні намагатися відповісти на запитання рецензентів і надати необхідні пояснення та додаткову інформацію, якщо така знадобиться.
Дотримання угод відносно рецензування та публікації
Автори будуть виконувати вимоги видавців у тому, що праця не повинна одночасно пропонуватися для публікації у понад одне видання. Автори повинні повідомляти редактору, якщо вони відмовляються від рецензування їхньої праці або не бажають відповідати на коментарі рецензента після отримання умовної згоди на публікацію. Автори повинні відповісти на запитання рецензента професійно і у найкоротший термін.
Відповідальне відображення результатів досліджень за участі людей
Відповідні схвалення, ліцензії та реєстрації повинні бути отримані до початку випробувань і на запит редактора потрібно надати докази того, що дослідження, описане у праці, отримало необхідні дозволи і проводилось етично (наприклад, копії схвалень, ліцензій, форми згоди учасників).
Автори не повинні публікувати чи розповсюджувати ідентифіковані особисті дані людини, зібрані під час дослідження, без його явного дозволу (або дозволу його представників).
ІІ. ЕТИЧНІ ПРИНЦИПИ ПРОВЕДЕННЯ ЗАХОДІВ
1. ЕТИЧНІ ПРИНЦИПИ ТА ВИМОГИ ДО ДОПОВІДАЧІВ (СПІКЕРІВ)
Конфлікт інтересів
Спікер не приймає і не буде приймати жодних гонорарів, додаткових виплат чи компенсацій зверх того, що було погоджено безпосередньо з видавництвом Extempore.
Доповідачеві може бути запропоновано розкрити інформацію про всі відповідні фінансові відносини (зарплата, права інтелектуальної власності, виплати за консультації або інші фінансові вигоди) з фармацевтичними компаніями, виробниками біомедичних пристроїв чи іншими корпораціями, чиї продукти або послуги пов’язані з темою презентації. Особа, яка відмовляється розкрити відповідні фінансові відносини, може бути позбавлена права бути спікером.
Зміст та/або презентація інформації, яку використовує доповідач, повинні сприяти підвищенню якості медичних послуг або покращенню системи охорони здоров’я, не повинна сприяти просуванню конкретних бізнес-цілей і не повинна мати комерційного інтересу. Контент виступу, включно з будь-якими презентаціями варіантів лікування або діагностики, буде добре збалансованим, заснованим на фактах та неупередженим.
Доповідач розуміє, що слайди та рекламні проспекти повинні містити загальні назви і не повинні містити жодних рекламних, торгових (брендових) найменувань або повідомлень про товарні групи, фірмові найменування комерційних організацій та логотипів.
Доповідач погоджується з тим, що видавництву Extempore, можливо, знадобиться проглянути презентацію та/або контент до початку діяльності, і зобов’язується надати освітній контент та використовувані ресурси заздалегідь відповідно до запиту.
Валідність змісту
Доповідачі повинні гарантувати, що будь-які клінічні рекомендації, усі наукові дослідження, про які йде мова, які повідомляються або використовуються у презентації та коментарях на підтримку чи обґрунтування рекомендацій з ведення пацієнтів, повинні відповідати загальноприйнятим стандартам дизайну досліджень, збору даних та аналізу.
Необхідно дотримуватись наступних правил:
Авторське право
Авторське право дає автору виняткове право відтворювати, продавати, розповсюджувати, переглядати, демонструвати, виконувати, транслювати або записувати матеріали. Будь-яке відтворення або інше використання матеріалів повинне проводитися з дозволу власника авторських прав або повинне бути оформлене належним чином.
Обговорення застосування «поза показаннями»
Якщо під час заходу будуть обговорюватися не схвалені (“off label”) показання до використання препаратів чи методик, оратор повинен повідомити в обговоренні, що такі показання не схвалені в Україні.
Обмеженість даних
Доповідач повинен розкрити будь-які обмеження поданої інформації, зокрема, якщо мова йде про незавершені/триваючі дослідження, проміжний аналіз, попередні дані або непідтверджену (особисту) думку.
Можливості для обговорення
Під час презентації оратор буде відкритим для наукових дебатів або запитань.
Заява про мету
Доповідач погоджується з тим, що захід проводиться з науковою, інформаційною та освітньою метою. Будь-яке обговорення продуктів будь-якої компанії буде об’єктивним, збалансованим і науково обгрунтованим.
Технічна допомога
Спікери можуть отримувати обмежену технічну допомогу від комерційних сторін під час підготовки слайдів чи аудіовізуальних матеріалів, але не повинні дозволяти компаніям впливати на зміст презентації.
2. ЕТИЧНІ ПРИНЦИПИ ВЗАЄМОДІЇ З ПАРТНЕРАМИ ТА СПОНСОРАМИ ЗАХОДІВ
Видавництво EXTEMPORE не взаємодіє зі спеціалістами системи охорони здоров’я від імені компаній та організацій з метою безпосереднього або опосередкованого передавання винагороди у будь-якій формі за призначення, рекомендацію чи неправомірну промоцію пацієнтам лікарських препаратів, медичних виробів, товарів або послуг.
Наші заходи проводяться у місцях та умовах, що сприяють досягненню наукової та освітньої мети, без розкоші, ексклюзивності чи розважальної спрямованості.
Гостинність, яку ми виявляємо у рамках наших заходів, виправдана з точки зору тривалості заходу і є другорядною у відношенні мети заходу, тому надається учасникам заходу лише у розумних межах.
Персональні дані спеціалістів системи охорони здоров’я використовуються нами винятково за наявності їхньої згоди і з дотриманням вимог законодавства у сфері захисту персональних даних.
Уся фінансова взаємодія з партнерами і спонсорами наших заходів проводиться чесно, етично, на основі ринкових підходів і виключаючи будь-які приховані домовленості та можливі корупційні механізми.
(С) ТОВ «Екстемпоре», 2017.
Даний розділ є електронною версією спеціалізованих друкованих засобів масової інформації, журналів «З турботою про Жінку», «З турботою про Дитину», призначених винятково для медичних закладів, лікарів та інших працівників медичної та фармацевтичної галузей.
Підтверджуючи, що ви є спеціалістом у галузі охорони здоров'я, ви погоджуєтесь з усіма наступними умовами користування даним розділом: