No Benefit of Planned Cesarian Section for Twins
Розміщено у Павутинні 15.02.13 р. джерело – http://www.medscape.com/.
Автор: Laird Harrison, Medscape Medical News від 33-го щорічного засідання Товариства Материнсько-Плодової Медицини (Society for Maternal-Fetal Medicine (SMFM) 33rd Annual Meeting; February 11–16, 2013; San Francisco, California).
Переклад Олексія Соловйова.
Розродження шляхом планового цісарського розтину не поліпшує наслідки для більшості матерів близнюків або їх дітей, повідомили дослідники на Society for Maternal-Fetal Medicine (SMFM) 33rd Annual Meeting. «Плановий цісарський розтин ані зменшує, ані підвищує ризик перинатальної чи неонатальної захворюваности близнюків, народжених від 32 до 38 тижнів вагітності» – сказав провідний дослідник Jon Barrett, MD, зав. відділом материнсько-плодової медицини Університету Торонто (Онтаріо, Канада).
Для свого великого проспективного випадковісного дослідження д-р Barrett зі своєю командою зібрав дані зі 106 осередків у 26 країнах. Вони порівняли наслідки звичайних планових пологів та планових цісарських розтинів. Для дослідження були відібрані вагітні жінки з двійнями від 32 до 38 тижнів вагітності, якщо перший близнюк мав головне передлежання. З дослідження було виключено жінок із феторедукцією у віці вагітности понад 13 тиж., зі смертельними вадами розвитку плода та з протипоказаннями до пологів природним шляхом.
Дослідники не знайшли суттєвої різниці між цими 2 групами. Смерть або тяжка неонатальна захворюваність спостерігалася у 2,05% дітей групи цісарського розтину (серед 2781 жінки) та у 1,87% дітей групи пологів (серед 2782 жінок), різниця статистично недостовірна. Ці 2 групи статистично не відрізнялися ані за віком вагітности, ані за віком мам, ані за передлежанням 2-го плода, ані за торочковістю (chorionicity), ані за показниками загальної перинатальної смертности своїх країн. Також дослідники не знайшли більшої ймовірности для 2-го плода загинути чи мати суттєве збільшення захворюваности (співвідношення різниць (odds ratio) – 1,895; довірчий проміжок (confidence interval) від 1,329 дo 2,703; P = 0,0003). Жінки, які мали намір народжувати оперативно, зробили це раніше, і 89,9% з них народили обох дітей саме цим шляхом. З тих, хто мав намір народжувати природним шляхом, 60,45% народили так принаймні першого близнюка. У 4% мам друга дитина народжувалася оперативно після народження першого близнюка природним шляхом.
В обговореннях після доповіді один зі слухачів навів дані опитування лікарів, що виявило: більшість лікарів схиляються радити пацієнткам народжувати двійні шляхом цісарського розтину.
«Це має розбудити лікарів нашого покоління, які мають навчати лікарів наступного покоління, що кращим шляхом для двієнь є народжувати природним шляхом» – сказав д-р Barrett.
Це дослідження зробило важливий вклад у розуміння, коли саме слід оперувати, сказав Michael Lu, MD, директор Бюро Материнського та Дитячого Здоров'я США (US Maternal and Child Health Bureau), у відповідь на прохання Medscape Medical News висловитись з приводу цього дослідження. «Це дослідження є добре здійсненим» – зауважив д-р Lu. «Воно нагадує нам, що жінкам із двійнями слід надавати вибір способу розродження між природним шляхом та цісарським розтином. І звичайні пологи, згідно цього дослідження, не підвищують ризик для матері чи дитини» – пояснив він.
коментариев