Оновлені рекомендації щодо вакцинації від вірусу папіломи людини у дітей та підлітків.
🦠Вірус папіломи людини (ВПЛ) є однією з найбільш поширених інфекцій, що передаються статевим шляхом. Більшість ВПЛ інфекцій є безсимптомними та розрішуються спонтанно протягом 1-2 років. Близько 80% інфікуються ВПЛ протягом життя. Деякі з ВПЛ інфекцій можуть тривати більше 12 місяців та підвищують ризик розвитку раку та передракових станів. 🧬
Вірус папіломи людини - це ДНК-вірус, який виникає переважно у віці між 15 та 25 роками. Існує більше 100 типів ВПЛ, які можуть вражати будь яку ділянку тіла людини, від генітального тракту до ротоглотки. У грудні 2014 було одобрено 3 вакцини від ВПЛ: Церварікс (два типи ВПЛ), Гардасил (4 типи ВПЛ) та Гардасил 9 (9 типів ВПЛ), кожна з яких містить штучно створені частинки, подібні до вірусних. Дорадчий комітет з проблем імунізації (ACIP) надає та регулярно оновлює рекомендації з рутинної вакцинації, що стосуються часу введення, дозування та протипоказань до вакцин.
☑️Згідно рекомендацій ACIP, введення першої дози ВПЛ вакцини рекомендоване дітям у віці між 11 і 12 роками, але вакцинація може проводитись і з 9-річного віку.
☑️Друга доза вакцини рекомендована через 6-12 місяців після першої. Всього вакцинальний комплекс у цьому віці складається з двох доз.
☑️Діти, які отримують першу дозу ВПЛ-вакцини після 15 років, або ті які мають імунодефіцит, потребують серії вакцинації, що складається з 3 доз (за схемою 0, 1-2, 6). ℹ️“Наздоганяюча” вакцинація у віці до 26 років рекомендована і для хлопців, і для дівчат, які не були вакциновані повністю до цього. Дорослі старше 26 років можуть також бути вакциновані за рекомендацією лікаря. У віці 27-45 років рекомендованою є схема 0, 1, 6. У людей віком старше 45 років вакцина не ліцензована до використання. Вакцинація від ВПЛ дозволена під час годування грудьми. Протипоказаннями до вакцинації є вагітність, попередня алергічна реакція на компоненти вакцини (така, що загрожувала життю) та алергія на дріжджі. На заваді приверженості вакцинації, як і зазвичай, стоять різноманітні міфи та переконання. Багато батьків вважають, що якщо їх діти у ранньому підлітковому віці не є сексуально активними, то вони не потребують імунізації від ВПЛ, до того ж існує безпідставне переконання, що імунізація від ВПЛ може сприяти більш ранньому початку статевого життя.
❗️Але важливо пам’ятати, що ВПЛ не передається лише статевим шляхом, у деяких випадках він може передаватись через контакт шкіра до шкіри.
Джерело: 👇
https://www.medscape.com/viewarticle/941923_4
Детальніше